Ocenění Úřednický čin roku získal tým, do kterého patří juniorní výzkumnice INPSY Jana Fikrlová!

20. 4. 2024

Členové oceněného týmu (juniorní výzkumnice INPSY Jana Fikrlová vpravo).

Juniorní výzkumnice INPSY Jana Fikrlová je členkou týmu, který získal ocenění v prvním ročníku projektu Úřednický čin roku. Tým Ministerstva školství byl oceněný v kategorii Inovace ve službách veřejnosti za plán na zlepšení a sjednocení kvality vzdělávání budoucích generací učitelů.

Ocenění za projekt Kompetenční rámec absolventů učitelství převzali*y za tým Ministerstva školství: Matouš Bořkovec, Jan Mušuta, Kateřina Dufková, Jana Fikrlová, Veronika Pokorná. Projekt s cílem zlepšit a sjednotit vzdělávání budoucích učitelů zahrnuje zvýšení rozsahu a kvality praxí, zavádění praxe formou klinického roku/semestru a vytvoření systému podpory provázejících učitelů. Jeho implementace již začíná měnit podobu vzdělávání učitelů v naší zemi.

Projekt Úřednický čin roku zaštiťuje Sekce pro státní službu Ministerstva vnitra spolu s platformou Byro – nestátní organizací, která propojuje a podporuje tvůrčí lidi ve veřejné správě. Cílem je sesbírat úspěšné příklady projektů, které zlepšily práci úřadů či přímo kvalitu života v Česku.