20 let FSS - Přednáška profesora Scotta O. Lilienfelda 19. 4. 2018

10. 4. 2018

Srdečně zveme na přednášku profesora klinické psychologie Scotta O. Lilienfelda “Those Who Forget History…: The Enduring Lessons of Psychology’s Past for Contemporary Clinical Science” , která se bude konat v rámci oslav 20. výročí založení FSS MU 19. dubna 2018 od 16:00 v učebně P51.

Scott Lilienfeld (Emory University v Atlantě, USA) byl mimo jiné v minulosti prezidentem Society for a Science of Clinical Psychology, je editorem, autorem a spoluautorem řady článků a knih (viz výběrově níže):

• Psychological Science under Scrutiny (2017, John Wiley)
  • Brainwashed: The Seductive Appeal of Mindless Neuroscience (2015)
  • Science and Pseudoscience in Clinical Psychology (2014, 2. vyd.)
  • 50 Great Myths of Popular Psychology (2010, John Wiley; české vydání 2011; Euromedia – Knižní klub)

V posledních 15 letech se aktivně účastní debat a výzkumů v oblastech, jako jsou:

• „odbornost“ populární psychologie (co se nesprávně traduje v psychologii; tzv. myth busting)
  • rozvoj kritického myšlení v psychologii
  • potenciálně rizikové alternativní přístupy v psychoterapii
  • léčba úzkostných poruch
  • validita Rorschachova projektivního testu
  • dotazníková měření psychopatických rysů a koncept tzv. úspěšné psychopatie
  • kvalita práce školních psychologů

Nepromarněte tuto vyjímečnou příležitost a přijďte!

Stránka události na FB

Načítám mapu…