Institut výzkumu dětí, mládeže a rodiny

Fakulta sociálních studií Masarykovy univerzity

Tým výzkumu raného vývoje

Aktuality

27. 1. 2014: Přečtěte si nové číslo newsletteru!

4. 11. 2014: Publikovali jsme nový newsletter v projektu DOMOV.

Na této stránce

O nás
Výzkumný tým
Výzkumné projekty
Co potřebujeme?
Pro sponzory
Média
Kontakt na výzkumný tým

O nás

Jsme nově vznikající výzkumný tým zabývající se raným vývojem v rámci Institutu výzkumu dětí, mládeže a rodiny Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity. V současné době realizujeme dlouhodobou výzkumnou studii DOMOV – děti, otcové a matky o vývoji, v menších projektech se zaměřujeme i na výzkum chování. Tyto projekty se zatím omezují jen na bakalářské a magisterské diplomové práce, do budoucna bychom se výzkumu chování a interakcí rádi věnovali více. Zajímá nás vývoj sociálního chování, emocí, interakcí a to nejen u dětí s typickým vývojem, ale i u dětí s různými typy vývojových problémů.

Náš výzkumný tým

Výzkumné projekty

Logo výzkumu DOMOV

DOMOV – děti, otcové a matky o vývoji

Výzkum DOMOV je prvním velkým projektem našeho nově vznikajícího týmu. Cílem projektu je zmapovat situaci v současných rodinách, zjistit, jak se život rodin změnil a jaké dopady mají tyto změny na prožívání jednotlivých členů rodin, na vývoj partnerských vztahů a na vývoj dítěte. Výzkum začíná ve třetím trimestru těhotenství a potrvá minimálně do tří let věku dítěte. Pokud s námi zůstane dostatek respondentů, budeme pokračovat i dále a sledovat vývoj dětí a rodin i v dalších letech. Pro více informací můžete navštívit webové a facebookové stránky projektu.

Co potřebujeme?

Pro větší výzkumné projekty zaměřené na výzkum chování a interakcí nám zatím chybí potřebné vybavení. Kromě technického vybavení potřebujeme software, který usnadňuje zpracování videozáznamů chování a následnou analýzu získaných dat. Díky lepšímu technickému vybavení a speciálnímu softwaru bychom mohli naše výzkumné projekty též lépe propojit s výukou vývojové psychologie a psychodiagnostiky, na které se náš tým podílí.

Pro sponzory

Pokud Vás náš výzkumný tým zaujal a měl/a-li byste zájem přispět nám libovolným finančním darem na nákup technického vybavení a softwaru, můžete nás kontaktovat, případně si i prohlédnout darovací smlouvu.

Média

Napsali o nás

Pro média

Pokud máte zájem o nás napsat, můžete využít tiskové zprávy týkající se jednotlivých výzkumných projektů. V případě potřeby dalších informací nás můžete kontaktovat na adrese dansova@fss.muni.cz, rády Vám odpovíme na Vaše dotazy.

Kontakty

Institut výzkumu dětí, mládeže a rodiny
Fakulta sociálních studií Masarykovy univerzity
Joštova 218/10
602 00 Brno

Vedoucí výzkumného týmu raného vývoje:
Mgr. Zuzana Masopustová, Ph.D.
telefon: 549 49 6518
e-mail: zuzana.masopustova@fss.muni.czInstitut výzkumu dětí, mládeže a rodiny © 2012 | Institut výzkumu dětí, mládeže a rodiny
Fakulta sociálních studií Masarykovy univerzity
Joštova 10, 602 00 Brno
simkova@fss.muni.cz | +420 549 498 272