Institut výzkumu dětí, mládeže a rodiny

Fakulta sociálních studií Masarykovy univerzity

DOMOV – děti, otcové a matky o vývoji

O projektu

V posledním čtvrtstoletí došlo k mnohým změnám nejen na celospolečenské úrovni, ale i na úrovni každodenního fungování rodin. Je proto na čase zjistit, jak tyto změny reálně vypadají, a ověřit, jaký dopad mají na prožívání jednotlivých členů rodin, vývoj partnerských vztahů a vývoj dítěte. Představujeme Vám proto výzkum DOMOV – děti, otcové a matky o vývoji. Psychologický výzkum DOMOV je realizován Institutem výzkumu dětí, mládeže a rodiny, začíná ve třetím trimestru těhotenství a potrvá minimálně do tří let věku dítěte. Pokud však s námi zůstane dostatek respondentů, budeme pokračovat i dále a sledovat vývoj dětí a rodin i v dalších letech.

Aktualita: Registrace nových respondentů byla ukončena k 31. 12. 2016. Děkujeme všem zúčastněným!

FacebookPřipojte se k nám i na Facebooku a průběžně sledujte, co je nového a jak se nám ve výzkumu daří.

Naši sponzoři:

ALBI
Logo výzkumu DOMOV

Jste nastávající matka nebo otec a jste ochotná/ochotný se zapojit do výzkumu?

Zapojte se do našeho výzkumu DOMOV a pomozte nám sledovat vývoj současných rodin a jejich dětí. V prvním roce života dítěte budeme rozesílat dotazníky každé tři měsíce, v dalších letech zůstane frekvence dotazování stejná nebo se bude snižovat. Byli bychom rádi, kdybyste s námi ve výzkumu vydrželi co nejdéle (do začátku předškolní nebo školní docházky nebo dokonce do dospívání či dospělosti dítěte). Kdykoli během výzkumu můžete svou účast bez udání důvodu ukončit. V jednotlivých dotaznících vždy budete moci odmítnout odpovědět na otázky, které by se Vám mohly příčit (my se budeme samozřejmě snažit, aby takových bylo co nejméně).

Co za to kromě dobrého pocitu?

Budeme se snažit pro Vás připravovat tomboly o věcné ceny (podmínkou pro účast v tombole bude vyplnění dotazníku dané vlny sběru dat) a informovat Vás o průběžných výsledcích výzkumu. Zde na stránce můžete sledovat, o jaké ceny zrovna lze soutěžit, a kteří sponzoři pro Vás ceny připravili. Tombolu můžete sledovat i na facebookové stránce projektu.

Napsali o nás

Kontakt na výzkumný tým

Mgr. Zuzana Masopustová, Ph.D.
e-mail: domov@fss.muni.czInstitut výzkumu dětí, mládeže a rodiny © 2012 | Institut výzkumu dětí, mládeže a rodiny
Fakulta sociálních studií Masarykovy univerzity
Joštova 10, 602 00 Brno
simkova@fss.muni.cz | +420 549 498 272