Výzkumná zpráva: Studie aktivního občanství a osobní pohody mladých dospělých

1. 3. 2024

Bez popisku

Výzkumná zpráva přináší výsledky série tří online experimentů, které se uskutečnily v rámci Studie aktivního občanství a osobní pohody mladých dospělých. Jedná se o první výzkumnou zprávu tohoto projektu, za kterým stojí tým ve složení Jan Šerek, Zuzana Scott, Dana Seryjová JuhováMichal Mužík. Věnovali se otázce, jak reakce politiků na občanské aktivity mladých lidí odrazují, či naopak motivují k dalšímu občanskému zapojení. Konkrétně je výzkum zaměřený na aktivity v oblasti životního prostředí.

Šerek, J. (2024). Studie aktivního občanství a osobní pohody mladých dospělých: Výzkumná zpráva 1. Institut pro psychologický výzkum – INPSY, Masarykova univerzita. Dostupné z: https://inpsy.fss.muni.cz/aktuality/studie-obcanstvi-report-1